Technologia Nike Flyknit

Technologia Nike Flyknit jest owocem czteroletnich prac ekspertów Nike – programistów, inżynierów i projektantów. Inspiracją do stwornike-flyknit-maxzenia technologii były opinie samych biegaczy, którzy wciąż poszukiwali butów idealnych… lekkich i perfekcyjnie dopasowanych. Efektem prac ekspertów było perfekcyjne połączenie trwałości, stabilności i idealnych parametrów w jednym modelu.

Ultralekkość w technologii

Technologia Nike Flyknit to idealna odpowiedź Nike na potrzeby biegaczy. Buty są bowiem ultralekkie – ważą zaledwie 170 g. Porównując wagę buta z wykorzystaniem tej technologii, choćby z modelem Nike Zoom Streak 3 (który jest ulubieńcem maratończyków i biegaczy długodystansowych) ta wypada doskonale, ponieważ jest aż o 19% mniejsza od wspomnianego modelu.

Jedna nić

Rozwiązaniem innowacyjnym, które zostało zastosowane w technologii Nike Flyknit jest utkanie cholewki z jednej nici. Konstrukcja stworzona w taki sposób zapewnia idealne dopasowanie się do stopy. Buty praktycznie pozbawione są szwów, co sprawia, iż w użytkowaniu bardziej przypominają skarpetę niż typowe obuwie.

Technologia została wykorzystana przy produkcji takich modeli obuwia jak: Nike FREE 3.0 FLYKNIT oraz Nike FREE 4.0 FLYKNIT (zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jak najbardziej naturalnego biegu), czy modelu Nike FLYKNIT LUNAR2 – stworzone do biegów długodystansowych. Technologię Nike Flyknit zastosowano również w butach do koszykówki KOBE 9 ELITE, a także piłkarskich butach Nike MERCURIAL i Nike MAGISTA OBRA. Technologia znalazła zastosowanie również w butach miejskich – Nike LUNAR FLYKNIT CHUKKA

Rygorystyczne testy

Obuwie z wykorzystaniem technologii Nike Flyknit zostało poddane rygorystycznym testom – najlepsi długodystansowi biegacze sprawdzali obuwie w różnych warunkach. Na uwagę zasługuje również aspekt ekologiczny – technologia ogranicza odpady powstające w czasie produkcji buta do minimum.

Nike-News-Flyknit-Infographic-1_original (2)

nike-wmns-roshe-one-flyknit

NIKE WMNS ROSHE ONE FLYKNIT

nike-wmns-roshe-run-flyknit

NIKE WMNS ROSHE ONE FLYKNIT

nike-flyknit-max,350934566-big

NIKE FLYKNIT MAX

nike-w-af1-flyknit-low,350934691-big

NIKE AIR FORCE 1 FLYKNIT LOW

  nike-wmns-flyknit-max,351227096-big

NIKE WMNS FLYKNIT MAX