8
Cze

Nowości wśród butów do biegania Nike

Nike od lat wspiera sportowców. Szczególne miejsce w sercu marki zajmują przede wszystkim biegacze. Nie bez przyczyny rok rocznie organizowane są biegi Nike Free Run, a dla amatorów joggingu stworzono nawet aplikację Nike Running, którą można mierzyć swoją efektywność w trakcie biegowego treningu. Jednak najlepszym, co oregoński koncern może dać biegaczom, są oczywiście świetne buty! W ostatnim czasie do działu Nike Run dołączyło kilka nowości. Jakich? Przyglądamy się im z bliska!

Technologie: Flyknit, Flywire, Vapormax

W dzisiejszym świecie biegaczy przybywa właściwie każdego dnia. Po pewnym czasie każdy z nich przekonuje się, że trening ma sens tylko wtedy, gdy ma się na sobie naprawdę porządne buty. Podczas gdy na bieżniach, w lasach i na ulicach miast trwa wyścig z dystansem i prędkością, w markach sportowych trwa nieustająca konkurencja w tworzeniu najbardziej efektywnych biegówek. Główny bój ogranicza się do dwóch marek: adidas i Nike, choć oczywiście w tyle nie pozostają też takie brandy, jak Asics, Under Armour czy Reebok. Patentem interesującego nas Nike są oczywiście nowoczesne technologie, które mają za zadanie wzmocnienie komfortu biegaczy, zapewnienie bezpieczeństwa ich stawom oraz wspieranie w osiąganiu coraz to lepszych wyników. Jakie najnowsze zdobycze technologii butów sportowych pojawiły się w biegówkach Nike?

Flyknit – unikalna przędza, która powstała w wyniku czteroletniej pracy nad materiałem, który zgodnie z oczekiwaniami biegaczy idealnie dopasuje się do kształtu ich stopy (niczym skarpeta), a zarazem zapewni ponadprzeciętną przewiewność. Dziś wykorzystywany w praktycznie każdych butach do biegania Nike.

Flywire – choć materiał wymyślony przez technologów Nike ma ogromnie dużo zalet, ma też jedną wadę. Cholewka uszyta z niego w całości może być zbyt miękka, za mało stabilnie trzymać stopę. Aby więc zapobiec skręceniom i groźnym kontuzjom, marka skonstruowała nici Flywire. Jest to system wspierający stabilność butów z użyciem materiału Flyknit.

Vapormax – z pewnością każdy fan butów biegowych Nike kojarzy Air Maxy, czyli buty o przełomowej amortyzacji. Na początku słynne poduszki gazowe ze sprzężonym powietrzem znajdowały się wyłącznie w pięcie butów. Z czasem jednak ich obszar powiększał się aż do momentu, w którym opanował całą podeszwę. W 2017 roku do sprzedaży wchodzi Air Vapormax – but, który pod całą powierzchnią cholewki ma ogromną, specjalnie ponacinaną poduszkę powietrzną, która zapewnia rewolucyjną amortyzację w trakcie biegu.

Nike Flyknit Racer vs. Nike Air Vapormax

Na bazie tych technologii designerzy marki Nike stworzyli w ostatnim czasie dwa przełomowe modele butów biegowych, które z pewnością mają szansę stać się hitem wśród amatorów biegania. Na pierwszy ogień pójdzie Nike Flyknit Racer, który, jak sama nazwa wskazuje, wykonany został z materiału Flyknit z dodatkiem nici Flywire. Ultra przewiewną cholewkę osadzono na podeszwie, w której z przodu znajduje się amortyzująca poduszka Air Zoom, a na całej powierzchni spodu, a właściwie w jego wewnętrznej warstwie umieszczono piankę Phylon. Całość ceniona jest ze względu na fenomenalny design! Buty są lekkie i bardzo subtelne, a to nieczęsto zdarza się przy projektach innowacyjnych biegówek. Druga z propozycji brandu dla biegaczy to oczywiście Nike Air Vapormax, których główną zaletą jest podeszwa z poduszki powietrznej. Na cholewce również umieszczono materiał Flyknit z dodatkowym wsparciem w postaci nici Flywire. Jak wybrać odpowiedni model? Dopasuj go do terenu, w którym zazwyczaj biegasz. Ultra przyczepne Vapormaxy świetnie sprawdzą się w lasach czy parkach. Natomiast Flyknit Racer będą niezastąpione na bieżniach czy na ulicach miast.

Najnowsze propozycje Nike do  biegania to milowy krok w stronę nowoczesnych, niezwykle komfortowych butów do biegania. Z tymi modelami każdy trening i każde zawody stają się czystą przyjemnością doświadczania emocji, rywalizacji i aktywności fizycznej.

Jeśli chcesz kupić damskie buty do biegania Nike to koniecznie zajrzyj tutaj

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie kupić buty sportowe Nike w korzystnej cenie

Amerykańska marka sportowa Nike jest jedną z najpotężniejszych firm na świecie, której nazwę oraz logo rozpoznaje chyba każdy, niezależnie od...

Zamknij