23
Cze

Nike Air Max Graviton – styl z lat 90.

Obuwnicze klasyki z lat 90. na nowo święcą modowe triumfy. Dziś w butach sportowych chodzi niemal każdy – od dzieci po osoby starsze. Co jest ich sekretem? Przede wszystkim komfort, jakiego próżno szukać w innych rodzajach butów. Ich siłą jest również design, który z jednej strony nie ma w sobie nic porywającego, z drugiej sprawia, że trudno oderwać od nich oczy. Przykładem tego typu obuwia jest model Nike Air Max Gravition – projekt o biegowych korzeniach, doskonale sprawdzający się w codziennych, miejskich stylizacjach. Sprawdź, co takiego niesamowitego ma w sobie, że pokochały go miliony ludzi na całym świecie, a Nike zdecydował się go wskrzesić!

Wehikuł czasu

Marka Nike w latach 80. i 90. ubiegłego wieku stworzyła masę obuwniczych projektów, które w mgnieniu oka zawróciły ludziom w głowach. Każdy chciał mieć swoje Nike Cortez, Air Max 93 czy Sky Force. Brand stał się kreatorem sportowych trendów, a linia Air Max nie hamuje – niemal z roku na rok zyskuje nowych fanów i… nowe modele. Na początku XX. wieku Nike zdał sobie sprawę, że ludzie tęskną za starymi, kultowymi projektami. Ponieważ dla Nike klienci są najważniejsi, marka postanowiła posłuchać ich głosu i systematycznie ponownie wrzuca klasyki do swojej oferty, uprzednio uzupełniając je o nowoczesne technologie i materiały. Właśnie tak było z modelem Nike Air Max Graviton, który powstał na bazie klasycznych, biegowych Nike Air Max Tailwind 96.

Trwała, komfortowa cholewka

Co niesamowitego mają w sobie te buty Nike Air Max Graviton? Przede wszystkim solidną i równocześnie oddychającą cholewkę. Została ona wykonana z połączenia lekkiego materiału tekstylnego i stabilizujących całość detali ze skóry. Wizualnie jest ona bardzo dynamiczna, co jest zasługą zygzakowanych kształtów skórzanych nakładek. Wnętrze buta wypełnia przyjemna w dotyku wyściółka, która nie tylko zapewnia świeżość i wentylację, ale także ochronę stopy przed otarciami.

Poduszka gazowa

Prawdziwy hit każdego obuwia z linii Nike Air Max, w tym również modelu Graviton – poduszka gazowa. Pod względem technologicznym nie jest niczym innym, jak sprężonym powietrzem zamkniętym w szczelnej, poliuretanowej kapsułce. Wynalazcą tego rozwiązania jest Frank Rudy, inżynier kosmonautyki i lotnictwa, który w latach 70. bez powodzenia próbował sprzedać swój patent najważniejszym konkurentom Nike. Ci z oferty nie skorzystali i pewnie tego żałują, bo buty Nike z rewolucyjnym systemem Air Max do dziś święcą triumfy w obuwniczym świecie. Co daje ta technologia? Znakomicie amortyzuje wstrząsy i sprawia, że każdy krok jest niesamowicie miękki i lekki.

Daddy, daddy shoes

Air Max Graviton wpisują się w trend daddy shoes. Nazwa nawiązuje do starszych osób, które w latach 90. upodobały sobie bezpłciowe buty sportowe stawiając na wygodę… kosztem wyglądu. Jednak współczesne wydanie „dad shoes” czy też „ugly shoes” to przerysowane, masywne, uzupełnione o futurologiczne elementy modele. Często nieszablonowe, ale przede wszystkim: obłędnie modne! Nike Air Max Graviton w męskim wydaniu doskonale sprawdzą się w zestawieniach z dowolnymi spodniami dresowymi, krótkimi spodenkami czy nawet jeansami w codziennych, lifestylowych zestawieniach. Damskie wydanie Air Max Graviton to propozycja bardzo uniwersalna, doskonała do spodni, sukienek, szortów, zarówno w lecie, jak i okresie wiosennym czy jesiennym.