28
Paź

Nike Air Max 720 – więcej niż wygoda

W 2019 roku na rynku ukazało się sporo ciekawych projektów dla sneakerheadów. Jednym z głośniejszych debiutów była sylwetka Nike Air Max 720. Ten model sygnowany Swooshem spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem od fanów oregońskiego koncernu ze względu na niebanalny design oraz innowacyjne technologie wykorzystane w znanym od dekad systemie amortyzującym w postaci poduszki gazowej.

Dzieło Dylana Raascha, czyli nowoczesne sneakersy Nike Air Max 720

Większość najpopularniejszych projektów z serii Air Max były dziełem nieocenionego Tinkera Hatfielda. Utalentowany projektant z Oregonu stworzył takie modele jak Air Max 1 czy Air Max 90, które po dziś dzień są chętnie użytkowane przez miłośników mody streetwearowej. Tym razem za projekt odpowiada jednak zespół kierowany przez Dylana Raascha, który jest autorem innych kultowych sneakersów Nike, czyli modelu Roshe Run. Designer stwierdził, że droga od butów Air Max 720 od pierwszych szkiców do gotowego produktu na półkach była długa i wymagała zaangażowania wielu technologów, którzy musieli stawić czoła wymaganiom współczesnych fanów serii Air Max.

Air Max 720 – dlaczego taka nazwa?

W butach Nike Air Max 720 zastosowano nietuzinkową poduszkę gazową, która jest widoczna w 360 stopniach zarówno horyzontalnie, jak i wertykalnie. Stąd właśnie wzięła się nazwa dla tego modelu. Początkowo buty Nike Air Max dedykowane były biegaczom i ich zadaniem było sprostanie wymogom zarówno profesjonalnych sportowców, jak i amatorskich miłośników tej dyscypliny sportowej. Z czasem jednak oregoński koncern rozwijał linię obuwia przeznaczonego do codziennego użytku. Model Air Max 720 to pierwszy w pełni lifestylowy przedstawiciel serii zapoczątkowanej w 1987 roku przez Tinkera Hatfielda.

Nike Air Max 720 – kolejny rekord!

Zaprojektowane przez Dylana Raascha sneakersy Air Max 720 pod wieloma względami wyróżnia się na tle swoim poprzedników. W butach wykorzystano najwyższą do tej pory poduszkę gazową. Wysokość zastosowanej w tym modelu jednostki wynosi aż 38 mm, czyli 6 mm więcej niż w przypadku modelu Air Max 270. Sztab specjalistów musiał zadbać o to, by system gwarantował nie tylko świetną amortyzację, lecz był też stabilny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Poduszka gazowa w sneakersach Air Max 720 wyróżnia się również niespotykanym wcześniej poziomem sprężystości, która sprosta oczekiwaniom wymagającym użytkowników spędzających w butach nawet kilkanaście godzin dziennie. To właśnie w tym celu poduszka w AM720 wystaje poza obrys buta.

Kolorystyki Air max 720

Początkowo Nike chciało przyciągnąć uwagę odbiorców nie tylko niebanalną i zaawansowaną pod względem technologicznym poduszką gazową w projekcie oznaczonym numerem 720. Te sneakersy Nike zadebiutowały w 2019 roku w kilku bardzo ciekawych wariantach kolorystycznych, które były inspirowane światem przyrody. Designerzy pragnęli, by poszczególne kolorystyki stanowiły odwzorowanie ruchu energii, które można dostrzec w takich zjawiskach jak Zorza Polarna czy wschód słońca. Warto pamiętać, że aktualnie sneakersy Nike Air Max 720 zarówno w wydaniach męskich, jak i damskich są dostępne na sklepowych półkach w szerokiej gamie kolorystyk. Coś dla siebie wybiorą zarówno miłośnicy stonowanego wzornictwa i uniwersalnych rozwiązań, jak i ci, którzy za pomocą butów chcą wyróżnić się z tłumu.