6
Wrz

Czym jest wkładka Ortholite?

Czytając opisy upatrzonych butów i przymierzając je w sklepie często napotykasz się na… wkładkę Ortholite. Stosuje się ją nie tylko w obuwiu sportowym, miejskich sneakersach, uniwersalnych trampkach, ale również w obuwiu trekkingowym czy outdoorowym. Nie raz spotykasz się w sklepie obuwniczym z pytaniem ekspedientki o to, czy potrzebujesz dodatkowej, miękkiej wkładki do butów. Teraz już nie będzie Ci potrzebna! Jednak… czym tak naprawdę jest wkładka Orhtolite i co jej zawdzięczamy? O tym przeczytasz poniżej.

Poznaj sekret budowy wkładki

Cieniutka, niepozorna i niezwykle miękka wkładka Ortholite, którą obecnie stosuje większość firm, produkujących obuwie – ma nadzwyczaj wiele zalet. Z czego jest zrobiona tajemnicza wkładka, że zawdzięczamy jej tak wiele? Otóż tworzy ją niezwykle lekka i sprężysta pianka poliuretanowa o otwartej strukturze. Pierwszy raz została wykorzystana już w 1997 roku i od tego czasu nadal daje gwarancję niesamowitego komfortu użytkowania. Ponadto, wkładka ortholite wbutach Nike została wyprofilowana w taki sposób, aby wspomóc naturalny ruch stopy, a jednocześnie dać podporę naturalnej budowie stopy i z łatwością dostosować się do jej struktury i indywidualności.

Co zawdzięczasz wkładce Ortholite?

Wydawać by się mogło, że tak nieistotny szczegół, jakim jest wkładka, jest tylko dodatkiem do całej masy technologii, którą wykorzystano w budowie buta. Piankowa podeszwa, system poduszki gazowej, specjalistycznie nacięta podeszwa zewnętrzna, do tego oddychająca cholewka i sznurowanie, które sprawi, że but będzie perfekcyjnie dopasowany do Twojej stopy. A wkładka? Tutaj Cię zaskoczę! Poznaj zalety, które niesie za sobą pozornie skromny system ortholite:

  • dzięki wykonaniu z elastycznych, a jednocześnie trwałych materiałów zyskasz dodatkową absorbcję wstrząsów, a także sprężystość kroków,
  • lekka i otwarta struktura zapewni Twoim stopom w pełni swobodną cyrkulację powietrza, co da gwarancję komfortu nawet w trakcie długiego i aktywnego dnia,
  • możliwość wentylacji sprawia, że zostaje odprowadzona nadmierna wilgoć z wnętrza buta, co jednocześnie hamuje rozwój bakterii i są antygrzybiczne,
  • wkładka zapobiega również nieprzyjemnemu zapachowi wewnątrz buta, dzięki czemu Twoje stopy przebywają w świeżym środowisku.

 

Miłość od pierwszego użycia

Tak cienka wkładka sprawia, że mimo całego dnia spędzonego poza domem, będziesz czuć się nadzwyczaj komfortowo. Zastanawiasz się nad zakupem butów, w których zastosowano wkładkę Ortholite? Nie masz się o co obawiać, a wręcz przeciwnie. Niewyobrażalna wygoda, świeże środowisko wewnątrz buta i neutralizowanie przykrego zapachu w ekspresowym tempie przekona Cię do tak niepozornego i niezwykle cienkiego dodatku. Początkowo nie odczujesz różnicy, jednak w trakcie użytkowania szybko się do niej przekonasz!

buty reebok brudny roż z wkładką ortholite