20
Gru

2017 rokiem Nike Cortez

W latach dziewięćdziesiątych stały się hitem za sprawą biegającego w nich Forresta Gumpa. Potem na długo słuch o nich zaginął, gdy w ofercie Nike zaczęły pojawiać się coraz to bardziej nowoczesne modele. Jednak w pierwszym tygodniu grudnia pojawiła się informacja o ich odświeżonych wersjach, które ponownie zawitały na stronie i prognozuje się, że 2017 w świecie sneakerów będzie należał właśnie do Nike Cortez!

Trochę historii

Mimo że ogromną sławę model ten zyskał w latach dziewięćdziesiątych, jego historia sięga 1972 roku. Właśnie wtedy po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. Ich pomysłodawcą i wykonawcą był założyciel marki – Bill Bowerman i prawdopodobnie Nike Cortez stały się jego pierwszym, w całości ukończonym projektem. Jakie było ich założenie? Miały być innowacyjnymi butami do biegania, które pomimo swej wyjątkowej lekkości, będą zapewniać trwałość oraz komfort poruszania się w różnych warunkach pogodowych i na różnych nawierzchniach. Ich dalsze losy ukazują, że cel został osiągnięty w stu procentach, a najlepszą reklamę zrobili im twórcy filmu „Forrest Gump”. Nike Cortez zaliczyły swój filmowy moment w 1994 roku i był to szczyt ich popularności. Czym zaskoczą nas twórcy kultowego modelu w 2017?

Idzie nowe

Trzeba przyznać, że Nike ma świetne wyczucie czasu, bo nadchodzący rok jest idealny na wprowadzenie nowych wersji starych, dobrych Nike Cortez. Moda na buty retrorunningowe trwa w najlepsze i prognozy donoszą, że tak już zostanie. Odświeżanie sprawdzonych klasyków przyniosło świetne rezultaty chociażby rok temu, gdy świat ponownie zakochał się w Superstarach. Nike Cortez mają ogromne szanse na poprawienie ich wyniku. Jakie nowe warianty butów Forresta Gumpa zaserwuje nam brand? W ofercie już teraz znajdziemy Nike Classic Cortez – buty uniseks, które w stu procentach oddają ducha pierwowzoru, a ich uniwersalna biało-niebiesko-czerwona kolorystyka przyciąga wzrok i budzi pozytywne skojarzenia. W tych samych barwach zobaczymy już niebawem na półkach sklepowych model Nai Ke, czyli Nike Cortez dedykowane dla wielkich fanów tych butów pochodzących z Chin. Od klasycznych Cortez różnią się zapiętkiem, na którym wyszyto napis po chińsku. Imponująco przedstawia się również cała linia Nike Cortez Leather. Poza tradycyjnymi, dobrze nam znanymi butami, znajdziemy tam między innymi srebrne i złote metaliki!

Co w nich wyjątkowego?

Można by zadać sobie pytanie: dlaczego w roku 2017 obok butów o futurystycznym designie ogromną popularnością będą cieszyć się sneakery w retro stylu, które mają ponad czterdzieści lat? Jednak wszystko, co dobre i sprawdzone wraca ostatnio z podwójną siłą. A Nike Cortez zdecydowanie wpisują się w estetykę współczesnych trendów!

Możesz wybrać parę Cortezów dla siebie miedzy innymi w  Sizeer.com 

[su_slider source=”media: 696,697,698,699,700,701,702,703,704,705,706″ width=”800″ height=”800″]